Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου 2014

Άλωσε το Πριγκιπάτο η Νις!

Ένα γκολ του Εντουάρντο στο 7ο λεπτό, ήταν αρκετό για τη Νις, ώστε να φτάσει στην πρώτη εκτός έδρας νίκη της στο Πρωτάθλημα με 1-0 μέσα στο «Λουί Ντε», επί της Μονακό.

Άλωσε το Πριγκιπάτο η Νις
Την πρώτη της νίκη, μακριά από την έδρα της, σημείωσε η ομάδα της Νίκαιας με ένα γκολ του Κροάτη, Εντουάρντο, νωρίς και συγκεκριμένα στο 7ο λεπτό. Η επιθετική δυστοκία για τους Μονεγάσκους συνεχίστηκε, μιας και στις επτά πρώτες αγωνιστικές είχαν βάλει από ένα γκολ σε όλα τα ματς, αλλά ποτέ παραπάνω. Στο μεσημβρινό ματς που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής, δεν μπόρεσε να σκοράρει και τα σύννεφα για τον Ζαρντίμ πυκνώνουν. Από την άλλη μεριά με αυτή τη νίκη η Νις, έφτασε τους 13 και μπήκε, προσωρινά έστω, στην πρώτη 5άδα. Ο Εντουάρντο νωρίς σκόραρε, ενώ στο 81’ δεν μέτρησε γκολ της Μονακό, μιας και ο Μπερμπάτοφ, υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση.