Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου 2014

Πέμπτοι Ίβκοβιτς και Περπέρογλου!

Στην πέμπτη θέση του «Gloria Cup» τερμάτισε η Αναντολού Εφές, η οποία νίκησε 76-59 τον Ερυθρό Αστέρα.

Πέμπτοι Ίβκοβιτς και Περπέρογλου
Η Αναντολού Εφές πέτυχε την πρώτη της νίκη (76-59) στο «Gloria Cup» απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα και τερμάτισε στην πέμπτη θέση του τουρνουά που γίνεται στην Κωνσταντινούπολη.

Από την έναρξη του ματς, η Αναντολού Εφές ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στο 15-13. Στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτες του Ντούσαν Ίβκοβιτς έσφιξαν την άμυνά τους και με καλά ποσοστά ευστοχίας, κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με την υπέρ τους διαφορά στο +10 (38-28).

Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισε η Εφές και στο δεύτερο δεκάλεπτο και αφού ο Ερυθρός Αστέρας δεν έβρισκε τις λύσεις για να «ροκανίσει» τη διαφορά, το σκορ ήταν στο τέλος της τρίτης περιόδου ήταν στο 56-45 υπέρ των Τούρκων. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο με την ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς να φτάνει ακόμη και στο +22 (73-51), με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 76-59.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 38-28, 56-45, 76-59.*Πηγή: sport-fm.gr*