Τρίτη 20 Ιανουαρίου 2015

Δεν μπορεί η Έβερτον!!

Ούτε απέναντι στην Γουέστ Μπρομ «γλυκάθηκε» η Έβερτον. Τα «ζαχαρωτά» κόλλησαν στο 0-0 στο «Γκούντισον Παρκ» και έμειναν για 6ο σερί ματς χωρίς νίκη. Έχασε πέναλτι ο Μιραλάς.

Δεν μπορεί η Έβερτον

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όμως του έλειψαν οι ευκαιρίες απέναντι στην καλά οργανωμένη άμυνα των παικτών του Τόνι Πιούλις. Τελικά, η ευκαιρία τους δόθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου, όμως ο Κέβιν Μιραλάς την πέταξε. Ο Βέλγος μεσοεπιθετικός έστειλε την μπάλα δίπλα απ' το δοκάρι έπειτα από εκτέλεση πέναλτι και το ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ. Τελικά δεν άλλαξε κάτι ούτε στο δεύτερο 45λεπτο. Τα «ζαχαρωτά» συνέχισαν να πιέζουν, όμως το γκολ δεν ήρθε κι έτσι η Γουέστ Μπρομ έφυγε με έναν σημαντικό βαθμό.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους έμεινε ο Γιώργος Σαμαράς. Έπειτα, από το νέο στραβοπάτημα δεν αποκλείεται να προκύψουν εξελίξεις με τον Ρομπέρτο Μαρτίνεθ στην Έβερτον.