Τρίτη 20 Ιανουαρίου 2015

Ανεβαίνει ο Ολυμπιακός Βόλου!! (video)

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο ανώτερος Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας και ανέβηκε στην 3η θέση στον Βόρειο Όμιλο.

Ανεβαίνει ο Ολυμπιακός Βόλου (video)
Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Football League ο Ολυμπιακός Βόλου. Το τελικό 2-0 κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας στο ΕΑΚ, για την 13η αγωνιστική, διαμορφώθηκε μ’ ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Στο 38’ ο Ρόκας τροφοδότησε τον Διαμαντόπουλο, ο οποίος σκόραρε με σουτ μέσα από την περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στην ισοφάριση σε δυο περιπτώσεις. Στο 56’ από… σπόντα, με τον Καζμερίδη να αποσοβεί το αυτογκόλ σε προσπάθεια του Ζέρη και στο 70’ με τον Μαυρία να χάνει τετ-α-τετ.

Κι ένα λεπτό αργότερα, ο Νικολιάς με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, εξασφαλίζοντας το «τρίποντο» για την ομάδα του. Με αυτό το αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός Βόλου έφτασε τους 20 βαθμούς στον Βόρειο Όμιλο και ανέβηκε (προσωρινά τουλάχιστον) στην 3η θέση.