Τρίτη 20 Ιανουαρίου 2015

Με φόρα η Αλγερία!! (video)

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, όμως η Αλγερία δεν «μάσησε». Η ομάδα του Γκουρκίφ πάτησε γκάζι και παρέσυρε τη Νότιο Αφρική, επικρατώντας 3-1.

Με φόρα η Αλγερία (video)
Σε μουντιαλικές ταχύτητες ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στον 3ο όμιλο του Κυπέλλου Εθνών η Αλγερία. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Νότιο Αφρική, η ομάδα του Γκουρκίφ γύρισε το ματς και μπήκε με το… δεξί επικρατώντας με σκορ 3-1.

H βαθμολογία:
1. Αλγερία 3
2. Σενεγάλη 3
3. Γκάνα 0
4. Ν.Αφρική 0

Ο Φάλα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ (51’) για την «μπαφάνα μπαφάνα» . Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη. Ο Χλασβάγιο πρόδωσε την άμυνά του στέλνοντας στο 67’ την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Η Αλγερία «φόρταρε» και… καπάκι τούμπαρε το παιχνίδι, με γκολ του Γκουλάμ στο 72ο λεπτό. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Σλιμανί στο 83’.