Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2015

Διασυρμός για Φενέρ!!

Όχι απλώς έχασε, αλλά η Φενέρμπαχτσε διασύρθηκε από τη Στρασμπούρ στη Γαλλία με 91-70 για τον πρώτο όμιλο της Ευρωλίγκας. Λίγα πράγματα ο Σλούκας.

Διασυρμός για Φενέρ!

Η δύσκολη βραδιά φάνηκε από την αρχή για τη Φενέρ, καθώς οι γηπεδούχοι με τον Γουίμς να έχει οκτώ πόντους προηγήθηκαν με 10-4. Τα μακρινά σουτ του Σλούκα βοήθησαν την ομάδα του να γυρίσει το ματς και να προηγηθεί εκείνη με έξι (16-22), αλλά με ένα ξέσπασμα του Μπομπουά οι Γάλλοι έκλεισαν το ημίχρονο με σερί 9-0 και με 49-41. Οι παίκτες του Βενσάν Κολέ διατηρούσαν τον έλεγχο στο τρίτο δεκάλεπτο και με ένα 10-0 στην αρχή της τέταρτης περιόδου ξέφυγαν με 75-58. Σκιά του εαυτού της, η ομάδα του Ομπράντοβιτς αδυνατούσε όχι απλώς να αντιδράσει, αλλά και να περισώσει την αξιοπρέπειά της, βλέποντας τη Στρασμπούρ να φτάνει στο +23 (88-65) λίγο πριν το τελικό 91-70.

Δεκάλεπτα: 21-24, 49-41, 65-58, 91-70.

Στρασμπούρ (Κολέ): Κόλινς 12, Μπομπουά 14, Λακόμπ 7, Λελούπ 3, Κάμπελ 6, Ντιλίκινα 2, Τράβις 11, Φοφανά 4, Γκολούμποβιτς 10, Γουίμς 22.

Φενέρμπαχτσε (Ομπράντοβιτς): Χερσέκ, Ούντο 4, Μαχμούτογλου 6, Άντιτς 11, Μπογκντάνοβιτς 12, Γιουρτσεβέν 3, Σλούκας 6, Βέσελι 10, Κάλινιτς 5, Ντίξον 9, Ντατόμε 4. *Πηγή: sport-fm.gr*