Δευτέρα 18 Ιανουαρίου 2016

Σέλτικ, δεν παίζεις μόνη σου!!

Σέλτικ, δεν παίζεις μόνη σου

Η Αμπερντίν πήρε μεγάλο διπλό με 3-2 μέσα στην έδρα της Ρος Κάουντι και μείωσε ξανά τη διαφορά από την πρωτοπόρο Σέλτικ (που έχει ματς λιγότερο) στους 3 βαθμούς.

Ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της Σκωτίας φαίνεται πως θέλει να προσθέσει η Αμπερντίν, καθώς από το ξεκίνημα της σεζόν δεν έχει αφήσει τη Σέλτικ να πάρει... ανάσα. Οι «Κόκκινοι» πήραν μεγάλο διπλό στην έδρα της πέμπτης Ρος Κάουντι με σκορ 3-2 και μείωσαν ξανά την διαφορά από την πρώτη θέση και τους «Καθολικούς» στους τρεις βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν στο 27' με τον ΜακΣέιν. Ωστόσο, η αντίδραση των φιλοξενουμένων ήταν άμεση καθώς έξι λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με πέναλτι του Ρούνεϊ, ενώ στο 36' γύρισαν... τούμπα το ματς με γκολ του Λόγκαν.

Ο ίδιος παίκτη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στο 60ο λεπτό, με τους παίκτες της Ρος Κάουντι να μειώνουν σε 3-2 ξανά με τον ΜακΣέιν, ωστόσο στα εναπομείναντα λεπτά δεν κατάφεραν να βρουν το τέρμα της ισοφάρισης.