Δευτέρα 18 Ιανουαρίου 2016

Εύκολα ο ΑΠΟΕΛ με γκολ Γιαννιώτα!!

Εύκολα ο ΑΠΟΕΛ με γκολ Γιαννιώτα

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε εύκολα της Ένωσης Παραλιμνίου με 3-0, με τον Γιάννη Γιαννιώτα να σκοράρει ένα τέρμα. Σκόραρε στο ντεμπούτο του και ο Αντώνης Ράνος.

Με τον Γιάννη Γιαννιώτα βασικό και σκόρερ, ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε εύκολα 3-0 της Ένωσης Παραλιμνίου και μείωσε τη διαφορά από την πρωτοπόρο ΑΕΚ Λάρνακας στους 4 βαθμούς.

Η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια χρειάστηκε ένα τετράλεπτο στο τέλος του πρώτου μέρους για να «καθαρίσουν» το ματς. Ο Νούνο Μοράις άνοιξε το σκορ στο 41' και ο Καβενάγκι έκανε το 2-0 στο 45'. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο δανεικός στον ΑΠΟΕΛ από τον Ολυμπιακό, Γιάννης Γιαννιώτας, με σουτ στο 63ο λεπτό.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο Άρης Λεμεσού χάρις στο τέρμα του Αντώνη Ράνου στο ντεμπούτο του (είναι δανεικός μέχρι το τέλος της σεζόν από την Ξάνθη), στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσων γλίτωσε την εντός έδρας ήττα από τη Δόξα Κατωκοπιάς. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 54' με γκολ του Καρλίτος.

Τέλος, ο Εθνικός Άχνας πήρε μεγάλο διπλό με 2-1 στην έδρα του Ερμή Αραδίππου και ανέβηκε στην 8η θέση. Παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Κεϊτά στο 17ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή χάρις στα τέρματα των Ογκουνγκμπέ (20') και Πουτζιούρη (84').