Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2016

Η μια στην αρχή και η άλλη στο τέλος!!

Η μια στην αρχή και η άλλη στο τέλος

Η Άλκμααρ ξέσπασε (3-1) στα 20’ πρώτα λεπτά του ματς με την Καμπούρ, ενώ η Ναϊμέγκεν τα κατάφερε στο τελευταίο τέταρτο απέναντι στην Τβέντε, στα ματς της 20ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Άνετες νίκες στην έδρα τους πανηγύρισαν Άλκμααρ και Ναϊμέγκεν στην πρώτη… σημερινή δόση της 20ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Η Άλκμααρ μπήκε δυνατά στο ματς και «καθάρισε» με 3-1 την Καμπούρ, μέσα στα πρώτα είκοσι λεπτά του ματς. Απ’ το δεύτερο κιόλας λεπτό του ματς ο Γιάνσεν άνοιξε το σκορ, ενώ ο Φαν Όφεριμ στο 13’ διπλασίασε τα τέρματα. Ο Γιάνσεν και πάλι έκανε το 3-0, με τον Μπάρτο στο 72’ να μειώνει.

Άνετα πήρε τη νίκη επί της Τβέντε με 2-0 και η Νεϊμέγκεν, μόνο που καθυστέρησε… λίγο περισσότερο. Ο Λιμπόμπε συτο 75’ άνοιξε το σκορ, ενώ ο Σάντος στο 88’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με το τρίποντο η Νεϊμέγκεν έμεινε δυνατά στην διεκδίκηση της τρίτης θέσης, ενώ η Άλκμααρ συνεχίζει να κυνηγάει την είσοδο στην Ευρώπη.