Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2016

Έρχεται από παντού η Γιουβέντους!! (video)

Έρχεται από παντού η Γιουβέντους! (video)

Φουλ για νταμπλ η Γιουβέντους. Εκτός απ’ το πρωτάθλημα, οι μπιανκονέρι πηγαίνουν τρένο και στο Κύπελλο, όπου ισοπέδωσαν την Ίντερ 3-0 στο Τορίνο και είναι καβάλα στ’άλογο της πρόκρισης στον τελικό.

Τίποτα-τίποτα δεν σταματάει την Γιουβέντους. Οι «μπιανκονέρι» είναι με το… μισό πόδι στον τελικό του Κυπέλλου καθώς συνέτριψαν 3-0 την Ίντερ, στο πρώτο ματς για τα ημιτελικά στο Τορίνο.

Οι παίκτες του Αλέγκρι είχαν τον έλεγχο απ’ το ξεκίνημα του ματς κι άνοιξαν το σκορ έπειτα από πέναλτι που κέρδισε ο Κουαδράδο κι εκτέλεσε ο Μοράτα στο 36ο λεπτό. Ο Ισπανός ήταν κι αυτός που έκανε το έργο των νερατζούρι, που έπαιζαν μόνο άμυνα, να μοιάζει με… βουνό, αφού στο 63’ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Τα πράγματα για την ομάδα του Μαντσίνι έγιναν ακόμη πιο δύσκολα, όταν ο Μουρίγιο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 70’. Το τελικό σκορ στο «Juventus Stadium» έγραψε ο Ντιμπάλα στο 83ο λεπτό.

Ο επαναληπτικός στο «Μεάτσα» θα πραγματοποιηθεί στις 2 Μαρτίου.