Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

"Το καταστροφικό πρώτο 15λεπτο"

Ο Γιώργος Γεωργιάδης δεν χάρηκε το γκολ που σημείωσε σε βάρος του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα, κάνοντας λόγο για το πρώτο 15λεπτο όπου ο ΠΑΟΚ δέχτηκε τα τρία γκολ.
«Το πρώτο 15λεπτο ήταν καταστροφικό. Ούτε ο πιο αισιόδοξος φίλος της Τρίπολης δεν περίμενε το 0-3. Πριν καταλάβουμε το σοκ του πρώτου γκολ δεχτήκαμε άλλα δύο και το έργο μας έγινε πιο δύσκολο.
Το γκολ του Αθανασιάδη μας βοήθησε να πιστέψουμε στην ανατροπή. Μπήκαμε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράραμε νωρίς, κάναμε φάσεις, αλλά στο τέλος μας μένει μία πικρία».
Για τα αίτια της εμφάνισης στο πρώτο ημίχρονο είπε: «Πρέπει να μπαίνουμε πιο συγκεντρωμένα. Πρέπει να βρούμε ισορροπία και τέτοια παιχνίδια να τα «καθαρίζουμε». Φέτος έχουμε χάσει πολλούς βαθμούς από υποδεέστερους αντιπάλους. Αυτά τα ματς χρειάζονται γρήγορο γκολ...».