Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

Και ο κατήφορος συνεχίζεται…!!

Και ο κατήφορος συνεχίζεται…
Κάποιος να την… ξεματιάσει! Την τρίτη συνεχόμενη ήττα - σε πρωτάθλημα και Europa League- γνώρισε η Αϊντχόφεν από την Μπρέντα με σκορ 3-1, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Πλέον η Αϊντχόφεν έχασε την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα έναντι της Τβέντε, με την οποία ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση, ελπίζοντας σε πιθανό στραβοπάτημα της δεύτερης, η οποία φιλοξενείται στην έδρα της Ναϊμέγκεν.

Ο Βαϊνάλντουμ άνοιξε νωρίς το σκορ, μόλις στο 5’, για λογαριασμό της Αϊντχόφεν, ωστόσο οχτώ λεπτά αργότερα ο Κολκ, σκόραρε το γκολ της ισοφάρισης. Πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν κάνει το 2-1 με τον Λούρλινγκ.

Το τελικό αποτέλεσμα 3-1 διαμόρφωσε πάλι ο Κολκ, λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Το εν λόγω… τρίποντο ανέβασε την Μπρέντα στην 11η θέση, στην οποία ισοβαθμεί με την Βάαλβικ και περιμένει τα αποτελέσματα των αντιπάλων της.