Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

Αμπερντίν η τρίτη!!

Αμπερντίν η τρίτη!
Το τρίτο εισιτήριο για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου της Σκοτίας πήρε η Αμπερντίν, η οποία επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 2-1 της Μάδεργουελ, βάζοντας τέρμα στο αήττητο της σερί που τρέχει από την έναρξη του 2012.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Φάλον στο 5’, ενώ πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα του, γράφοντας το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Η Μάδεργουελ στο δεύτερο ημίχρονο έμεινε με 10 παίκτες στο 70’, ύστερα από την κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Λάσλεϊ. Ωστόσο, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με τον Λο στο 79’.

Στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου έχουν περάσει ήδη η Χιμπέρνιαν και η Σέλτικ, ενώ Χαρτς και Σεντ Μίρεν έχουν αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς, ύστερα από την ισοπαλία (2-2) στη μεταξύ τους αναμέτρηση.