Παρασκευή 23 Μαρτίου 2012

Ξέφυγε στο τέλος η Βελέζ!!

Με  γκολ του Χουάν Μάνουελ Μαρτίνεζ στα τελευταία λεπτά, η Βελέζ κέρδισε με 1-0 την Ντεπορτίβο Κίτο στην τέταρτη αγωνιστική του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι Αργεντινοί κυριάρχησαν, αλλά η Ντεπορτίβο κράτησε το μηδέν. Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, ο ρυθμός έπεσε, αλλά ο Μαρτίνεζ δικαίωσε την ανωτερότητα της ομάδας του Σάρσφιλντ πετυχαίνοντας γκολ στο 89ο λεπτό.
Έτσι, η Βελέζ συμπλήρωσε εννέα βαθμούς και άφησε τους εκπροσώπους του Εκουαδόρ στους τέσσερις. Παράλληλα πήρε... εκδίκηση για την ήττα της με 3-0 στο γήπεδο του Κίτο πριν από τρεις εβδομάδες.