Σάββατο 24 Μαρτίου 2012

Ένας… Ζιρού θα τη σώζει!!

Ένας… Ζιρού θα τη σώζει!
Με το γκολ του Ολιβιέ Ζιρού στο 89ο λεπτό η Μονπελιέ επικράτησε 1-0 της Σεντ Ετιέν, για την 29η αγωνιστική και πέρασε -προσωρινά- στην κορυφή της Ligue 1.

Μόνη στην τρίτη θέση παρέμεινε η Λιλ, η οποία επικράτησε εύκολα της Εβιάν με σκορ 3-0, ενώ τέσσερις βαθμούς πίσω από τους «λιλουά» βρίσκεται η Λιόν, μετά την εντός έδρας νίκη (2-1) κόντρα στη Σοσό.

Νέα γκέλα για τη Μαρσέιγ, καθώς μετά τον οδυνηρό αποκλεισμό από την Κεβιγί στο Κύπελλο Γαλλίας, ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Νις, μετρώντας οκτώ παιχνίδια μακριά από τη νίκη. Μάλιστα, οι Μασσαλοί έπαιζαν με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο, λόγω της αποβολής του Καμπορέ, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου 45λεπτου. Τέλος, ισόπαλες 1-1 ήρθαν Αζαξιό και Λοριάν, ενώ στην τρίτη συνεχόμενη ήττα υποχρέωσε η Νανσί, την Μπρεστ.