Σάββατο 24 Μαρτίου 2012

Ζλάταν, δικό σου! (vid)

Είναι ο μεγάλος ηγέτης της Μίλαν.

Ο απόλυτος πρωταγωνιστής της στο γήπεδο, ο άνθρωπος που όταν όλα πάνε… στραβά την παίρνει από το χέρι και την «ξεκολλάει» και αν τελικά η ομάδα του κατακτήσει τον τίτλο, το μεγαλύτερο μερίδιο της επιτυχίας θα είναι δικό του.

Ο μεγάλος Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, «μίλησε» και κόντρα στην Ρόμα. Το 1-0 του Οσβάλντο, ο Σουηδός του έκανε 2-1 μέσα σε ένα μισάωρο και έφερε τους «ροσονέρι» στο +7 από την δεύτερη Γιουβέντους που παίζει αύριο με την Ίντερ, για την 29η αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Η Ρόμα ευτύχησε να προηγηθεί στο χειρότερο χρονικό σημείο. Στο 44ο λεπτό του αγώνα ο Οσβάλντο με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ και έτσι έβαλε δύσκολα στην Μίλαν. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ιμπραΐμοβιτς έκανε για μία ακόμα φορά την… δουλειά.

Στο 53ο λεπτό του αγώνα εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι που κέρδισε ο Αμπροσίνι μετά από χέρι του Ντε Ρόσι στην περιοχή, για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Στο 83΄κατάφερε να βρει ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και να δώσει στην ομάδα του μία υπερπολύτιμη νίκη στην μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

AC Milan 0-1 AS Roma από goalsarena2012-3

AC Milan 1-1 AS Roma από goalsarena2012-3

AC Milan 2-1 AS Roma από goalsarena2012-3