Παρασκευή 20 Απριλίου 2012

«Όταν παίζεις στο Ελ Πάσο, ξέρω πως θα φέρεις άσο»!!

«Όταν παίζεις στο Ελ Πάσο, ξέρω πως θα φέρεις άσο»!
Το λέει ο ύμνος, το κάνει πράξη!

Σε τροχιά πλέι οφ παραμένει η Καλλιθέα μετά τη νίκη της με 2-1 επί του Ηρακλή Ψαχνών.

Τέσσερα στα τέσσερα στα τελευταία ισάριθμα παιχνίδια στο Ελ Πάσο για την ομάδα του Νίκου Παντέλη, η οποία ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της Football League με 44 πόντους.

Οι γηπεδούχοι με όπλο την δυνατή τους έδρα μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα.

Έτσι, κατάφεραν νωρίς-νωρίς να προηγηθούν με τον Ηλία Μιχαλόπουλο στο 10’ ύστερα από σουτ του Έλληνα μέσου.

Οι παίκτες της Καλλιθέας συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και έτσι στο 37ο λεπτό ο Αμπντούλ Ντιαλό έκανε το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα βγήκε έξω λόγω τραυματισμού και στην θέση του μπήκε ο Φουντουκίδης.

Στο 63ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, αφού αποβλήθηκε ο Καλτσάς, με τους φιλοξενούμενους να επωφελούνται από το αριθμητικό πλεονέκτημα και να μειώνουν στο 68ο λεπτό με τον Τσοκάνη.

Ωστόσο η αποβολή του Αλεξάντροβιτς στο 79’ δεν της επέτρεψε να διεκδικήσει έστω τον πόντο της ισοπαλίας.

Οι συνθέσεις:

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Τακίδης, Μιχαλόπουλος (88' Βιδάλης), Αρκούδας, Κατσίκης, Καλτσάς, Κουτρουμπής, Ρουσσάκης, Ντιαλό (42' λ.τ Φουντουκίδης), Αρβανίτης, Φαρινόλα (73' λ.τ Πρίπου), Μουσταφίδης.

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Φοιρός): Τόλιος, Ζουλιώτης, Γιώτας, Ρεπετσάς (85' Ποκόνγκ), Γανωτής (64' Τσοκάνης), Δελήμπασης, Γκοτοβός (75' Σανόκο), Σέγκος, Μπακομήτρος, Θάνος, Αλεξάντροβιτς.

Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας)
Βοηθοί: Καραϊσαρίδης (Πιερίας), Μιχαλόγλου (Πέλλας)