Δευτέρα 2 Απριλίου 2012

Δεν το ήθελε κανείς!

Δεν τον ήθελε κανείς!
Ούτε η Ρεν, αλλά ούτε η Λιόν ήθελαν το μεταξύ τους 1-1, στο «Ρουτ ντε Λοριάν», για την 30η αγωνιστική της Ligue 1.

Από τη μία, η ομάδα του Φρεντερίκ Αντονετί βρίσκεται στο -5 από την έξοδο στο Europa League, ενώ οι «λιονέ», οι οποίοι είχαν έντονα παράπονα από τη διαιτησία, δεν κατάφεραν να προσπεράσουν την Τουλούζ στην τέταρτη θέση, στους 50 βαθμούς.

Η Ρεν ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση με τον Ερντίνγκ να της δίνει το προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι παίκτες του Φρεντερίκ Αντονετί είχαν καθολική υπεροχή στο ματς, όπου κάλλιστα θα μπορούσαν να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι με περισσότερα τέρματα.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Ρεν «φλέρταρε» με το δεύτερο γκολ, όταν ο Τετέι έστειλε την μπάλα άουτ, προ κενής εστίας. Στο 54’ η Λιόν φωνάζει για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στον Μπριάν, ύστερα από ανατροπή του τερματοφύλακα Κοστίλ, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δείχνει «παίζετε». Τελικά, οι «λιονέ» πήραν το βαθμό στο «Ρουτ ντε Λοριάν» με γκολ του Λισάντρο Λόπες στο 76ο λεπτό.