Πέμπτη 10 Μαΐου 2012

Εύκολη πρόκριση για Κορίνθιανς!!

Η Κορίνθιανς προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες κερδίζοντας με 3-0 την Έμελετς.
Οι Βραζιλιάνοι έφτασαν σχετικά εύκολα στους «8» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, αφού ευνοήθηκαν από το γρήγορο γκολ του Φάμπιο Σάντος και έλεγξαν απόλυτα το ρυθμό της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα το πρώτο γκολ καταγράφηκε στο έβδομο λεπτό, αφού ο σκόρερ τροφοδοτήθηκε από τον Άλεξ. Στη συνέχεια οι εκπρόσωποι του Εκουαδόρ ανοίχτηκαν για την ισοφάριση-πρόκριση, αλλά ο Παουλίνιο απώλεσε τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο 22ο λεπτό.
Δεν διαμόρφωσε το 2-0 σε αυτό το σημείο ο μέσος της Κορίνθιανς, αλλά στο 64ο λεπτό. Ακολούθησε το 3-0 από τον Άλεξ με δυνατό σουτ στο 85ο λεπτό, το οποίο έκρινε οριστικά και αμετάκλητα την αναμέτρηση σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου παιχνιδιού.
Κορίνθιανς: Κάσιο, Τσικάο, Λεάντρο Καστάν, Φάμπιο Σάντος, Εντενέλσον (46' Αλεσάντρο), Ντανίλο, Άλεξ, Ραλφ, Παουλίνιο, Έμερσον (86' Ντάγκλας), Βίλιαν (71' Λίεντσον).
Έμελετς: Ντριρ, Νταλμίρο, Κ. Κουινιόνεζ (67' Παβόν), Π. Κουινιόνεζ, Χιμένεζ, Βαλέντσια (55' Μέρα), Γκάιμπορ, Φιγκερόα, Μονταΐνι.

πηγή: onsports.gr