Παρασκευή 3 Αυγούστου 2012

Με… φόρα στο Λος Άντζελες η Ρεάλ!!

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η Ρεάλ Μαδρίτης συνέτριψε με 5-1 τους Λος Άντζελες Γκάλαξι σε φιλική αναμέτρηση.
Μόλις δύο λεπτά χρειάστηκε η «βασίλισσα», για να ανοίξει το σκορ. Συγκεκριμένα ο Άνχελ Ντι Μαρία βρήκε τον Γκονζάλο Ιγκουαΐν, ο οποίος διαμόρφωσε το 1-0. Ο Αργεντινός χαφ σημείωσε το 2-0 στο 11ο λεπτό και ήταν κορυφαίος της Ρεάλ του πρώτου ημιχρόνου. Σημειώνουμε πως οι Ισπανοί ξεκίνησαν με όλα τα αστέρια τους, πλην του Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος μπήκε σαν αλλαγή στο δεύτερο 45λεπτο.
Πάντως ο Ντέιβιντ Μπέκαμ έδειξε πτυχές των ποδοσφαιρικών του χαρισμάτων προσφέροντας ένα γκολ στον Νταβίντ Τζούνιορ Λόπες, το οποίο ήταν το μοναδικό των Γκάλαξι. Η ισορροπία… αποκαταστάθηκε στο 36ο λεπτό, όταν ο Χοσέ Μαρία Καγιεχόν έφερε το σκορ στο 3-1 με ωραίο σουτ.
Ο Μοράτα, νεαρός στράικερ, διεύρυνε το προβάδισμα των Μαδριλένων στο 49ο λεπτό. Ωστόσο ο Χεσέ ήταν αυτός που πέτυχε το ομορφότερο γκολ του παιχνιδιού, με το οποίο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 84ο λεπτό.

πηγή: onsports.gr