Τετάρτη 8 Αυγούστου 2012

Περιμένει τα πλέι οφ ο Ολυμπιακός!

Περιμένει τα πλέι οφ ο Ολυμπιακός
Τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ θα περιμένει ο Ολυμπιακός, για να μάθει οριστικά σε ποιο γκρούπ δυναμικότητας θα ανήκει. Και αυτό γιατί η Φέγενορντ αποκλείστηκε από την Δυναμό Κιέβου και πλέον οι «ερυθρόλευκοι» προσδοκούν αποκλεισμό είτε των Ουκρανών είτε της Μπράγκα για να βρεθούν στο δεύτερο γκρουπ. Πρόκριση και για Μπάτε Μπορίσοφ.

Δυναμό Κιέβου και Μπάτε Μπορίσοφ είναι οι δύο πρώτες ομάδες που προκρίθηκαν στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ και θα διεκδικήσουν πλέον την είσοδό τους στους ομίλους της διοργάνωσης. Οι Ουκρανοί πήραν μεγάλη νίκη μέσα στο Ρότερνταμ επί της Φέγενορντ με 1-0, με γκολ που πέτυχε ο Ιντεγιέ στο 96ο λεπτό και σε συνδυασμό με το 2-1 του Κιέβου πήραν την πρόκριση.

Μεγάλο «διπλό» και για τους Λευκορώσους της Μπάτε Μπορίσοφ που πέρασαν νικηφόρα με 2-0 από την Ουγγαρία και την έδρα της Ντέμπρετσεν. Ο Μοζολέβσκι στο 25ο και ο Βολόντκο στο 59ο λεπτό τα γκολ για τους φιλοξενούμενους που είχαν παραχωρήσει ισοπαλία 1-1 στο πρώτο παιχνίδι.