Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2012

Με το μυαλό στην... Άρσεναλ!!

Με το μυαλό στην... Άρσεναλ
Πολύ κακή εμφάνιση στην έδρα της Ρεμς για την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ Μονπελιέ, όπου για την πέμπτη αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος γνώρισε την ήττα με 3-1.

Οι πρωταθλητές εμφάνισαν και πάλι σοβαρά προβλήματα στην άμυνα και παραμένουν με μόλις μία νίκη στο Championat.

Οι παίκτες του Ρενέ Ζιράρ φαίνεται πως είχαν το μυαλό τους στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ απέναντι στην Άρσεναλ και θα πρέπει να αλλάξουν πολλά ενόψει του παιχνιδιού με τους Άγγλους.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 38ο λεπτό ο Ριγκονάτο. Η Μονπελιέ προσπάθησε να αντιδράσει και το πέτυχε στο 55’ με τον Καμπελά. Ωστόσο, η Ρεμς έδειξε ότι ήθελε περισσότερο τη νίκη και με το κατάφερε με τα τέρματα του Γκλομπάρντ στο 70’ και του Κουρτέ στο 86’.

Ήταν να μην πετύχει την πρώτη της νίκη η Παρί Σεν Ζερμαίν, καθώς δείχνουν να βρίσκουν τα πατήματά τους πλέον στο γήπεδο. Οι Παριζιάνοι με αντίπαλο την Τουλούζ στην έδρα τους ήταν καλύτερη και δίκαια έφτασαν στο τελικό 2-0 με σκόρερ τον Παστόρε στο 38’ και τον Ιμπραΐμοβιτς στο 69ο λεπτό.