Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2012

Πρόβα Τσάμπιονς Λιγκ!!

Πρόβα Τσάμπιονς Λιγκ
Σε ένα αρκετά σκληρό παιχνίδι στην Ανδαλουσία, η Μάλαγα λίγες ημέρες πριν την πρεμιέρα της στο Τσάμπιονς Λιγκ επικράτησε πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-1 της μαχητικής Λεβάντε στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Primera Division.

Οι γηπεδούχοι ήταν η καλύτερη ομάδα μέσα στον αγωνιστικό χώρο του «Ροσαλέδα» και πήρε δίκαια τους τρεις βαθμούς και έπιασε έστω και προσωρινά κορυφή. Για τους Λεβαντίνους στο βασικό σχήμα ξεκίνησε ο Φάνης Γκέκας.

Το σκορ για τη Μάλαγα άνοιξε ο Σαβιόλα στο 27ο λεπτο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Λεβάντε απάντησε με τον Μίτσελ να ισοφαρίζει. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων και έκαναν το 2-1 στο 59’ με τον Χοακίν. Το τελικό 3-1 «έγραψε» ο Πορτίγιο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.