Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2012

MLS: «Τρίποντο» για τους Γκάλαξι!!

Χωρίς τον Ντέιβιντ Μπέκαμ στη σύνθεσή τους, οι Λος Άντζελες Γκάλαξι κέρδισαν σχετικά εύκολα τους Κολοράντο Ράπιντς με 2-0 και σκαρφάλωσαν στη δεύτερη θέση της δυτικής περιφέρειας του MLS.
Ο Άγγλος μέσος ήταν τραυματισμένος και αποκλείστηκε από την αποστολή. Στην ενδεκάδα, όμως, ήταν ο Ρόμπι Κιν, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό έπειτα από ωραία ομαδική ενέργεια. Στο 58ο λεπτό σημείωσε το 2-0 ο Κρίστιαν Ουίλελμσον στο ντεμπούτο του και «καθάρισε» το ματς απελευθερώνοντας παράλληλα τον τερματοφύλακά του, Τζος Σάουντερς, ο οποίος υποχρεώθηκε να σταματήσει αρκετές προσπάθειες των φιλοξενούμενων.
Στο άλλο παιχνίδι του MLS, η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι πήρε εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 από τους Χιούστον Ντάιναμο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Σι Τζέι Σάπονγκ χάρισε έναν βαθμό στους πρωτοπόρους της Ανατολής με κοντινό σουτ. Στο 58ο λεπτό ο Μπραντ Ντέιβις είχε ανοίξει το σκορ για τους Τεξανούς.