Τρίτη 16 Οκτωβρίου 2012

Λάρισα από τα παλιά!!

Λάρισα από τα παλιά
Από εκεί όπου σταμάτησε την περασμένη αγωνιστική και τη νίκη 3-0 επί του Ολυμπιακού Βόλου, συνέχισε η Λάρισα, καθώς πέτυχε μεγάλο διπλό απέναντι στον Παναιτωλικό με σκορ 1-0 για την 5η μέρα της Football League.

Η ΑΕΛ δείχνει να έχει μπει για τα… καλά πλέον στον δρόμο των επιτυχιών, θυμίζοντας κάτι από την ομάδα που εντυπωσίαζε με τις εμφανίσεις της στη μεγάλη κατηγορία.

Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι είδαν τις όποιες τους προσπάθειες για γκολ να εξουδετερώνονται από τον εξαιρετικό Σέρεμετ.

Οι παίκτες του Παναιτωλικού μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση, ώστε να προηγηθούν νωρίς στο σκορ, χωρίς ωστόσο, να πραγματοποιήσουν κάποια μεγάλη φάση μπροστά από την εστία της Λάρισας.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βγήκαν με αξιώσεις στην επίθεση με αποτέλεσμα να προηγηθούν 1-0 με τον Χασομέρη στο 60ο λεπτό. Στην συνέχεια οι Αγρινιώτες προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά οι όποιες ευκαιρίες τους σταμάτησαν στον εξαιρετικό Σέρεμετ. Το τελικό 1-0 έδωσε μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην ΑΕΛ.