Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Τρομερή ανατροπή για Μανόλο!!

Τρομερή ανατροπή για Μανόλο
Πράγματα και… θαύματα από την Σαραγόσα του Μανόλο Χιμένεθ.

Η ομάδα του πρώην τεχνικού της ΑΕΚ, βρέθηκε να χάνει εντός έδρας 2-0 στο 21’, ωστόσο μετά ήρθε… καταιγίδα πέντε γκολ για το τελικό 5-3 κόντρα στη Ντεπορτίβο Λα Κορούνια στο πλαίσιο της 11η αγωνιστικής στην Primera Division.

Το παιχνίδι ξεκίνησε… καταστροφικά για τη Σαραγόσα. Τα γκολ των Γκάμα στο 13’ και Ρίκι στο 21’ έφεραν την «Ντεπόρ» μπροστά στο σκορ με δύο γκολ και «ζόρια» για τους παίκτες του Μανόλο Χιμένεθ.

Και κάπου εκεί ξύπνησε το… θηρίο. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 27’ με πέναλτι του Απόνο, αποτέλεσμα που έμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου. Στο 61’ ο Μοντάνες ισοφάρισε σε 2-2 και πέντε λεπτά αργότερα ο Γκονζάλεθ ολοκλήρωσε την ανατροπή, κάνοντας το 3-2 υπέρ της Σαραγόσα. Ο Πόστιγκα στο 77’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-2, ενώ ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού «χτύπησε» και πάλι στο 82, κάνοντας το 5-2.

Το τελικό 5-3 πέτυχε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μποντίπο, με την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ να φτάνει σε μια… χορταστική ανατροπή.

szólj hozzá: Zaragoza vs Deportivo 5:3 GOALS HIGHLIGHTS