Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

«Χτύπησαν» στο τέλος!!

«Χτύπησαν» στο τέλος
Το απόλυτο των νικών τους στη Football League 2 διεύρυναν Παναιγιάλειος και Απόλλων Καλαμαριάς, που έκαναν το τρία στα τρία. Στον πρώτο όμιλο, η ομάδα της Πελοποννήσου επικράτησε με 1-0 στα Χανιά της ομώνυμης ομάδας, έχοντας σκόρερ τον Παπαδόπουλο (82’) και έφτασε τους εννιά βαθμούς. Στη δεύτερη θέση παρέμεινε ο Φωστήρας, παρά την απώλεια βαθμών, καθώς ήρθε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με την Κόρινθο. Μάλιστα, η ομάδα του Ταύρου απέφυγε στο τέλος την ήττα, καθώς ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Δωροβίνη.

Στον δεύτερο όμιλο, ο πρωτοπόρος Απόλλων Καλαμαριάς νίκησε 1-0 στο Κορδελιό του τοπικού Οδυσσέα και έκανε επίσης το τρία στα τρία. «Χρυσός» σκόρερ για τους «Πόντιους» ήταν ο Κισκαμπάνης στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης. Στη δεύτερη θέση σκαρφάλωσε η Δόξα Κρανούλας, που επικράτησε με το ίδιο σκορ εκτός έδρας του Πλαταμώνα και έπιασε την Αναγέννηση Καρδίτσας, που ήρθε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με τη Ζάκυνθο.