Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Καρέ με Παπουλή ο Απόλλων!!

Καρέ με Παπουλή ο Απόλλων
Με πρωταγωνιστή τον Φώτη Παπουλή, που πέτυχε δύο τέρματα (14’ και 45’ πεν.) και έφτασε τα τέσσερα στο κυπριακό πρωτάθλημα, ο Απόλλων Λεμεσού συνέτριψε 4-0 την Πάφο για την 9η αγωνιστική. Τα άλλα γκολ σημείωσαν οι Χαμντανί (74’) και Ντάντι (87’). Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Νίκι Παπαβασιλείου, χάρη στην οποία αναρριχήθηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τη δεύτερη φετινή του νίκη πανηγύρισε το Παραλίμνι, που επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Νέας Σαλαμίνας και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις. Ο Λεονάρντο άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό και ο Γιακούμπου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις.

Μεγάλη νίκη πέτυχε στη Λευκωσία και η μέχρι πρότινος ουραγός, Δόξα Κατοκοπιάς, που επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού, παίρνοντας επίσης μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Το «χρυσό» γκολ πέτυχε στο 88’ ο Φοφανά, ενώ το άλλο τέρμα των νικητών σημείωσε ο Λεονάρντο στο 35’. Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Τσιντί στο 49’.

Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Εθνικό Άχνας και τον ΑΠΟΕΛ αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου και σύμφωνα με την προκήρυξη, θα διεξαχθεί καιρού επιτρέποντος αύριο Κυριακή (11/11, 18:00).