Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012

Αγγίζει τετράδα!!

Αγγίζει τετράδα
Η Ρεν πέρασε με 3-1 από την έδρα της ουραγού Νανσί και μπήκε έστω και προσωρινά στην τετράδα του Championnat, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της δωδέκατης αγωνιστικής.

Η επικράτηση δεν ήταν όσο εύκολη δείχνει το τελικό σκορ, με τους φιλοξενούμενους να «ξεκλειδώνουν» την άμυνα της Νανσί στο τελευταίο τέταρτο.

Ο Έρντινγκ έκανε το 0-1 στο 21ο λεπτό, δίνοντας το σύνθημα για την νίκη. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση στο 50’ με τον Ζένκε.

Η Νανσί έδειχνε πως θα μπορούσε να κρατήσει την ισοπαλία και να πάρει έναν σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή, κάτι που δεν επιβεβαιώθηκε όμως.

Ο Έρντινγκ στο 74’ πήρε το ρόλο του δημιουργού και ο Αλεσαντρίνι έγραψε το 1-2. ΤΟ τελικό 1-3, διαμόρφωσε ο Πιτροϊπά έξι λεπτά πριν το φινάλε