Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012

Νίκη-όνειρο για την Φορτούνα!!

Νίκη-όνειρο για την Φορτούνα
Μια τέτοια νίκη δεν θα μπορούσε να την φανταστεί ούτε και ο πιο αισιόδοξος οπαδός της Φορτούνα! Επικράτησε 4-0 της Αϊντραχτ για την 15η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα αποδεικνύοντας πως τελικά η αγωνιστική πτώση της ομάδας της Φρανκφούρτης είναι γεγονός.

Πάντως, καθοριστικό ρόλο για την εξέλιξη αυτή του αγώνα έπαιξε η αποβολή του Ματμούρ στο 34ο λεπτό. Από το σημείο αυτό οι φιλοξενούμενοι ήταν αγνώριστοι και δέχθηκαν τέσσερα γκολ.

Το πρώτο τέσσερα λεπτά μετά την αποβολή. Ο Ράισινγκερ στο 38ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τη Φορτούνα. Στο 42ο λεπτό ο Φινκ έκανε το 2-0 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ο Φινκ στο 58ο λεπτό βρήκε τον Ραφαέλ ο οποίος πέτυχε το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους. Το τελικό 4-0 το διαμόρφωσε ο Μπελινγκχάουσεν στο 85ο λεπτό.