Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012

Η επιστροφή των διεκδικητών…!!(video)

Η επιστροφή των διεκδικητών…(video)
Πέρασε από… χίλια κύματα τις τελευταίες αγωνιστικές, ωστόσο, κάθε φορά έμενε κοντά στην κορυφή.

Η Ίντερ, όμως, στην 16η αγωνιστική υποδέχτηκε τη δεύτερη Νάπολι στο ντέρμπι, τη νίκησε 2-1 και την προσπέρασε στην βαθμολογία δείχνοντας ότι αυτή μπορεί να διεκδικήσει τον τίτλο φέτος από την Γιουβέντους.

Οι «νερατζούρι» απέχουν τέσσερις βαθμούς από την πρωτοπόρο «γηραιά κυρία» και δείχνουν, μετά από αυτή την εμφάνιση ότι θα προσπαθήσουν να το… πάνε μέχρι τέλους.

Η Ίντερ ξεκίνησε εντυπωσιακά το ντέρμπι και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα μόλις στο 8ο λεπτό με τον Γκουαρίν. Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στους «νερατζούρι», οι οποίοι έφτασαν στο 2-0 στο 39’ με τον Μιλίτο να σκοράρει.

Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό άλλαξε, καθώς η Νάπολι προσπάθησε να επανέλθει στο παιχνίδι. Με τον Καβάνι στο 54’ οι «παρτενοπέι, μείωσαν σε 2-1 και προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση. Ωστόσο, οι όποιες τους ενέργειες έπεσαν στο… κενό με το 2-1 να είναι το τελικό σκορ.

Inter Milan 2-1 Napoli από fasthighlights-2013