Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2013

Ευγνωμονεί τα… πέναλτι η Γρανάδα!!

Σκοράροντας και τις δύο φορές με πέναλτι η Γρανάδα ήρθε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Χετάφε στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Ευγνωμονεί τα… πέναλτι η Γρανάδα
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να έχουν σε καλή ημέρα τον Αντριάν Κολούνγκα, ο οποίος έφτιαξε και τα δύο γκολ αλλά δεν ήταν αρκετά για να πάρουν και τους τρεις βαθμούς.

Το πρώτο τέρμα το πέτυχε στο 19ο λεπτό ο Ροντρίγκες. Οι φιλοξενούμενοι όμως ισοφάρισαν με τον Σικέιρα να ευστοχεί στο πέναλτι στο 28ο λεπτό.

Ο Αλκάθερ στο 42ο λεπτό έδωσε και πάλι το προβάδισμα στη Χετάφε. Κι όμως η Γρανάδα ισοφάρισε και πάλι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σικέιρα να ευστοχεί στο δεύτερο πέναλτι.

Πρόκειται για το πέμπτο παιχνίδι στη σειρά που η Χετάφε μένει… μακριά από τη νίκη με αποτέλεσμα να έχει αρχίσει να απομακρύνεται από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.