Τρίτη 5 Μαρτίου 2013

MLS: Ξεκίνημα με 4-0 για Γκάλαξι! (videos)

Ο Ντέιβιντ Μπέκαμ αποτελεί παρελθόν και ο Λάντον Ντόνοβαν κάνει… διακοπές, αλλά οι Λος Άντζελες Γκάλαξι συνέτριψαν τους Σικάγο Φάιρ με 4-0 στην πρεμιέρα του MLS.
Άλλωστε, ο Μάικ Μακ Γκι σημείωσε χατ τρικ με γκολ στο 38ο, στο 68ο και στο 74ο λεπτό, ενώ ο Ρόμπι Κιν, που είχε ρόλο στα τρία προαναφερόμενα τέρματα, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 80ό λεπτό. Αν μη τι άλλο, οι εκπρόσωποι της «πόλης των αγγέλων» απέδειξαν σε βάρος της ομάδας του Φρανκ Κλόπας πως παραμένουν δυνατοί, παρά τις απώλειες.
Ακόμα, οι Πόρτλαντ Τίμπερς έφεραν ισοπαλία με 3-3, αν και βρέθηκαν πίσω με 3-1 στο ημίχρονο από τους Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς του Τιερί Ανρί, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν δύο αμυντικά λάθη του νεοαποκτηθέντα Μικαέλ Σιλβέστρ. Στο 83ο λεπτό, όμως, ο Ντάρλινγκτον Νάγκπε ισοφάρισε σε 3-3. Τέλος, η Ρέαλ Σολτ Λέικ πέρασε από την έδρα των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Αλβάρο Σαμπόριο.