Κυριακή 9 Ιουνίου 2013

Ήττα στο 90’!!

Στο 90’ «έπεσε» στην Ελβετία η Κύπρος.

Ήττα στο 90’
Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της Μεγαλονήσου έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την αντίπαλό του, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του πέμπτου προκριματικού ομίλου του Μουντιάλ της Βραζιλίας και παρέμεινε στην τελευταία θέση του γκρουπ, με 4 βαθμούς, ενώ αντίθετα οι Ελβετοί βρήκαν την ευκαιρία να ξεφύγουν με +4 στην πρώτη θέση από τη δεύτερη Αλβανία και να βρίσκονται μια «ανάσα» από την πρόκριση στα τελικά της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διοργάνωσης του πλανήτη.

Ο Σεφίροβιτς χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους, με τους παίκτης του Οτμαρ Χίτσφελντ να είναι «καταιγιστικοί» στο πρώτο ημίχρονο, όμως τους Κύπριους ανώτερους στην επανάληψη.

ΚΥΠΡΟΣ: Γιωργαλλίδης, Θεοφίλου (90+ Ντομπρασίνοβιτς), Α. Χαραλάμπους, Μερκής, Η. Χαραλάμπους, Λαμπάν, Μακρίδης, Νικολάου, Αλεξάνδρου, Σωτηρίου, Αλωνεύτης (62' Χ. Κυριάκου)

ΕΛΒΕΤΙΑ: Μπενάλιο, Λιχστάινερ, Ροντρίγκεζ, Φον Μπέργκεν, Τζουρού, Μπεχράμι (67' Τζεμαϊλί), Ίλνερ, Ντρίμιτς (73' Σεφέροβιτς), Στόκερ (77' Μπαρνέτα), Σακίρι, Γκαβράνοβιτς Πηγή: sport-fm.gr