Κυριακή 9 Ιουνίου 2013

MLS: «Μίλησε» ο πάγκος της Ρέαλ!! (videos)

Σαν αλλαγή του Τζέισον Κρέις, ο Όλμες Γκαρσία πέτυχε δύο γκολ και η Ρέαλ Σολτ Λέικ κατέβαλε τους Λος Άντζελες Γκάλαξι με 3-1 σε αναμέτρηση του MLS.
Ειδικότερα, ο 20άχρονος Κολομβιανός πέρασε σαν αλλαγή στο 58ο λεπτό, αλλά με τη δημιουργική συμβολή του Χαβιέ Μοράλες ολοκλήρωσε το ματς με δύο γκολ. Προγενέστερα, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι δύο ομάδες είχαν ανταλλάξει «βολίδες», καθώς ο Κάρι Στέφενσον άνοιξε το σκορ και ο Λάντον Ντόνοβαν ισοφάρισε για τους Γκάλαξι.
Παράλληλα, οι Σικάγο Φάιρ του Φρανκ Κλόπας πήραν εντός έδρας 2-2 κόντρα στους Πόρτλαντ Τίμπερς, αφού ο Μάικ Μαγκί μείωσε στο 68ο λεπτό και κέρδισε το φάουλ, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ με ωραία εκτέλεση ο Ντάνιελ Παλαντίνι. Προγενέστερα οι φιλοξενούμενοι σημάδεψαν… τρεις φορές το δοκάρι, πριν ο Ντιέγκο Βαλέρι ανοίξει το σκορ με πανέμορφη προσπάθεια στο 33ο λεπτό και ο Μπεν Ζεμάνσκι διαμορφώσει το 2-0.
Σε άλλο ματς, οι Σιάτλ Σάουντερς ξεπέρασαν δύο γκολ του 24χρονου Καμίλο Σανβέζο και επιβλήθηκαν με 3-2 των Βανκούβερ Ουάιτκαπς χάρη σε γκολ των Άντι Ρόουζ στο 9ο λεπτό, του Σερβάντο Καράσκο στο 70ό με πέναλτι και του Λαμάρ Νιγκλ στο 81ο. Τέλος, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον παραχώρησαν με 0-0 στην ουραγό της Ανατολής, Ντι Σι Γιουνάιτεντ.