Πέμπτη 18 Ιουλίου 2013

MLS: Έμεινε στο γκολ ο Χουάν Τόχα!! (videos)

Ο άλλοτε μεσοεπιθετικός του Άρη, Χουάν Τόχα, πέτυχε γκολ σε επίπεδο MLS για πρώτη φορά από το… 2008, αλλά οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον ηττήθηκαν με 2-1 από τους Κολοράντο Ράπιντς.
Ο 28χρονος Κολομβιανός άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ, αλλά οι εκπρόσωποι της Μασαχουσέτης «πλήρωσαν» κακή βραδιά του Χοσέ Γκονσάλβες. Ο τελευταίος ηττήθηκε με… άσχημο τρόπο, πριν ο Νικ Λα Μπρόκα ισοφαρίσει σε 1-1 με το γκολ της βραδιάς στο 62ο λεπτό. Ακολούθησε και αυτογκόλ του Γκονσάλβες στο 67ο λεπτό, ώστε να ολοκληρωθεί η ανατροπή.
Σε άλλο ματς του MLS, η Σίβας ΗΠΑ επικράτησε του Τορόντο με 1-0 χάρη σε γκολ του κεφάτου Έρικ Τόρες με μακρινό σουτ. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το 25ο λεπτό λόγω αποβολής του Έρικ Αβίλα, ο οποίος έχει υπάρξει μέλος του ρόστερ του Τορόντο.