Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2013

«Όργια» Ντόρσεϊ με Μπάρτσα!

Δια πυρός και σιδήρου επικράτησε στο φιλικό με την Πεζάρο η Μπαρτσελόνα με σκορ 87-86, που είχε για πρώτο σκόρερ τον Τζόι Ντόρσεϊ με 21 πόντους, ενώ μάζεψε και 16 ριμπάουντ!

«Όργια» Ντόρσεϊ με Μπάρτσα
Τη τρίτη της νίκη σε φιλικό προετοιμασίας πέτυχε η Μπαρτσελόνα. Και ποιον είχε για κορυφαίο παίκτη; Τον Τζόι Ντόρσεϊ. Ο Αμερικανός σέντερ με 21 πόντους και 16 ριμπάουντ(!) ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα και οδήγησε τους Καταλανούς στο 87-86 κόντρα στην Πεζάρο.

Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού πέτυχε τους 10 εξ’ αυτών στην πρώτη περίοδο, ενώ στη συνέχεια το πήγε... πιο χαλαρά!

Πάντως το ματς ήταν ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται σχεδόν συνέχεια κοντά. Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ προηγήθηκε 81-78, οι Ιταλοί ισοφάρισαν με τρίποντο, δύο λεπτά πριν την λήξη, αλλά δύο καλάθια των Ντόρσεϊ και Λάμπε στο τέλος έγειραν την πλάστιγγα.Πηγή: sport-fm.gr