Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2013

Έμεινε στην μέση το... θαύμα!!

Βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ στο «σπίτι» της Αλμερίας, ισοφάρισε σε 2-2, αλλά η Λεβάντε του Λουκά Βύντρα δεν κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή.

Έμεινε στην μέση το... θαύμα
Πάλεψε για την μεγάλη ανατροπή, αλλά έμεινε στην μέση! Η Λεβάντε απέσπασε ένα βαθμό στο «σπίτι» της Αλμερίας με το τελικό 2-2, αν και η ομάδα του Λουκά Βύντρα (που αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι) βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ.

Οι νεοφώτιστοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Βερχά. Και σαν να μην έφτανε αυτό, έξι λεπτά αφότου οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο, ο Σούσο με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή των Λεβαντίνων έκανε το 2-0.

Φαίνεται πάντως αυτό το τέρμα, ξύπνησε τους φιλοξενούμενους. Στο 55’ ο Ελ Ζαρ μείωσε από την άσπρη βούλα, ενώ η Αλμερία κλήθηκε να συνεχίσει το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Φερνάντεθ. Και πέντε λεπτά αργότερα, «χτύπησε» ο Ντιόπ, ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2, αφού στα επόμενα λεπτά δεν άλλαξε κάτι. Πάντως, στο 90’ η Αλμερία είχε τεράστια χαμένη ευκαιρία, με τον γκολκίπερ της Λεβάντε να διώχνει πάνω στη γραμμή.