Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2013

MLS: Βρήκε τρόπο ο Βαλέρι! (video)

Πιέστηκαν στο μεγαλύτερο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά οι Πόρτλαντ Τίμπερς κατέβαλαν τους Κολοράντο Ράπιντς με 1-0 στο πλαίσιο του MLS.
Η εμφάνιση των εκπρόσωπων του Όρεγκον δεν ήταν η καλύτερη δυνατή, αλλά αποδείχθηκε αρκετή αναφορικά με την άνοδο στην τρίτη θέση της δυτικής περιφέρειας της βορειοαμερικανικής λίγκας. Οφείλουν, μάλιστα, μεγάλο μέρος του «τρίποντου» στον Ντιέγκο Βαλέρι, καθώς ο 27χρονος Αργεντινός, που έχει περάσει και από την Πόρτο, εκμεταλλεύτηκε αμυντικό λάθος και σκόραρε με ψηλοκρεμαστό σουτ στο 13ο λεπτό.
Στη συνέχεια της αναμέτρησης, οι Ράπιντς ήταν ανώτεροι, αφού οι γηπεδούχοι φάνηκαν να επικεντρώνουν την προσοχή τους στη διατήρηση του θετικού αποτελέσματος. Σε κάποιες περιπτώσεις, μάλιστα, προσεγγίστηκε το 1-1, αλλά η ομάδα του Κολοράντο δεν απέφυγε την ήττα, οπότε υποχώρησε στην τέταρτη θέση της Δύσης.