Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2013

Ανατροπή στην εκπνοή!!

Δύο φορές βρέθηκε πίσω στο σκορ η Βάρεγκεμ, όμως τελικά έκανε την ανατροπή επικρατώντας της Λέουβεν με 4-2, στην 8η αγωνιστική της Jupiler League.

Ανατροπή στην εκπνοή
Δεν αιφνιδιάστηκε η Βάρεγκεμ, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ απ' το 8ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στην Λέουβεν, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 4-2.

Ο Μεσούντι άνοιξε το σκορ στα πρώτα λεπτά, ενώ η Βάρεγκεμ βρήκε τις απαντήσεις στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, φέρνοντας το ματς στα ίσα στο 60'.

Στην αμέσως επόμενη φάση η Λέουβεν πήρε ξανά τα ηνία στο σκορ, για να επαναφέρει την ισοπαλία ο Χαμπίμπου και πάλι στο 85'.

Η λύτρωση για την Βάρεγκεμ ήρθε στο 85' με τον Σιλά, ενώ η νίκη των γηπεδούχων επισφραγίστηκε στο 91' με γκολ του Κουμς.