Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2013

Ψέκασε και σκούπισε η Ρεάλ!! (video)

Μπορεί να μην έβαλε έξι, όπως κόντρα στην Γαλατά, αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 4-1 της Χετάφε. Έγραψε ιστορία ο Κριστιάνο, γκολ highlight το τέταρτο.

Ψέκασε και σκούπισε η Ρεάλ (video)
Σιγά μην της έκοβε το... δρόμο! Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε πολύ άνετα 4-1 της Χετάφε στο «Μπερναμπέου» και συνεχίζει το κυνήγι της Μπαρτσελόνα, ενώ δεδομένα θα μπορούσε το σκορ να ξεφύγει, όπως την Τετάρτη κόντρα στην Γαλατάσαραϊ (6-1).

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» προς στιγμήν τους φίλους της «βασίλισσας», αφού ο Λαφίτα μόλις στο 5’ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Η συνέχεια όμως ήταν αντιστρόφως ανάλογη. Στο 19’ ο Πέπε με κοντινή προβολή ισοφάρισε, ενώ δέκα λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου μέρους ο Κριστιάνο σκόραρε από την άσπρη βούλα κι έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Ίσκο –που ξεκίνησε βασικός αντί του Μπέιλ, λόγω ενός απρόοπτου προβλήματος στην προθέρμανση- έπιασε ένα από τα... κλασικά του σουτ και έγραψε το 3-1. Στο 79' ο Κριστιάνο είχε δοκάρι, αλλά εν τέλει κατάφερε να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, με εξαιρετικό τακουνάκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ, που ήταν το υπ'αριθμόν του 209 με την φανέλα της Ρεάλ, κάτι που τον ανέβασε στην πέμπτη θέση του πίνακα των σκόρερ όλων των εποχών.