Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013

Brasileiro: «Μπαμ» στο 92ο λεπτό η Ναούτικο!! (video)

Η Πόντε Πρέτα διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων για το μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, αλλά ηττήθηκε με 2-1 από τη Ναούτικο.
Μάλιστα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Βίλιαν στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου. Η λήξη του δεύτερου, όμως, βρήκε την Πόντε Πρέτα πίσω στο σκορ, οπότε έμεινε στην προτελευταία θέση του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, καθώς ξεπερνά μονάχα τη… Ναούτικο.
Στα της ανατροπής, ο Χούγκο ισοφάρισε στο 85ο λεπτό και ο 25χρονος Μαϊκόν Λέιτε ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 92ο! Έτσι, οι «τιμπού» συμπλήρωσαν σερί δύο νικών και δημιούργησαν κάποιες ελπίδες σωτηρίας, καθώς εμφανίζονται βελτιωμένοι έπειτα από την πρόσληψη του Μαρτσέλο Μαρτελότε.