Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013

Είδε Πέπε και... πρόκοψε ο Μπαλοτέλι!! (videos)

Έχοντας... δάσκαλο τον Πέπε, πως να μην πάρεις αυτό το πέναλτι; Ο Μάριο Μπαλοτέλι παρακολούθησε όλη την προηγούμενη εβδομάδα την τεχνική του Πορτογάλου και είδε άμεσα αντίκρισμα.

Είδε Πέπε και... πρόκοψε ο Μπαλοτέλι (videos)
Το πέναλτι, με το οποίο η Μίλαν ισοφάρισε τον Άγιαξ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, είναι καρμπόν με αυτό όπου η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 στην έδρα της Έλτσε για την Primera Division.

Ο «ντόρος» που έγινε για τον Πέπε, που με άρτια εκτελεσμένη... λαβή έπεσε στο έδαφος μαζί με τον αμυντικό της Έλτσε κερδίζοντας το πέναλτι-νίκη για τη «βασίλισσα», αποτέλεσε πηγή... έμπνευσης για τον Μάριο Μπαλοτέλι.

Ο Ιταλός επιθετικός των «ροσονέρι» στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης της Μίλαν απέναντι στον Άγιαξ και ενώ η ομάδα του βρισκόταν πίσω στο σκορ, 1-0, εφάρμοσε με... εξίσου πετυχημένο αποτέλεσμα τη «μέθοδο Πέπε» και οι «ροσονέρι» πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.