Παρασκευή 8 Νοεμβρίου 2013

Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τη Μπέτις!!

Η Μπέτις, με ένα γκολ στις καθυστερήσεις, νίκησε 1-0 τη Βιτόρια Γκιμαράες στην Πορτογαλία και πέρασε στην πρώτη θέση του 9ου ομίλου μετά το 1-1 στο παιχνίδι της Ριέκα με την Λιόν.

Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τη Μπέτις
Με τον καλύτερο τρόπο… έκλεισε η 4η αγωνιστική του 9ου ομίλου για την Μπέτις.

Η ισπανική ομάδα πήρε τη νίκη 1-0 στην Πορτογαλία επί της Βιτόρια Γκιμαράες με γκολ λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Σε συνδυασμό –μάλιστα- με το 1-1 ανάμεσα στην Ριέκα και την Λιόν πέρασε στην πρώτη θέση και πλέον βρίσκεται πολύ κοντά στην επόμενη φάση του Europa League.

Το νικητήριο τέρμα της η Μπέτις το πέτυχε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τσούλι.

Την ίδια στιγμή η Λιόν δεν μπόρεσε να αποτρέψει το στραβοπάτημα… Προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με τον Πλεα.

Η Ριέκα όμως αντέδρασε γρήγορα. Στο 21ο λεπτό με τον Κράμαριτς ισοφάρισε σε 1-1. Το οποίο ήταν και το τελικό.

Ριέκα – Λιόν 1-1