Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2013

Νέο... Βατερλώ για Άντερλεχτ!!

Πρόωρα αποχαιρέτησε τον θεσμό του Κυπέλλου η Άντερλεχτ, καθώς ηττήθηκε 4-3 στα πέναλτι από την Βέστερλο κι εμείς εκτός προημιτελικών!

Νέο... Βατερλώ για Άντερλεχτ!
Δεν... στεριώνει πουθενά η φετινή Άντερλεχτ! Η τελευταία αντίπαλος του Ολυμπιακού για την φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ θα έρθει στο Φάληρο την επόμενη εβδομάδα με γερό... στραπάτσο, καθώς έμεινε εκτός προημιτελικών στο Κύπελλο από την Βέστερλο!

Η κανονική διάρκεια δεν έβγαλε νικητή, με τον ΜακΝτόναλντ να ανοίγει το σκορ για τους μετέπειτα θριαμβευτές στο 7’ και τον Μπρούνο να ισοφαρίζει στο 48’, δίχως να αλλάξει τίποτα στη συνέχεια, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση.

Ούτε εκεί προέκυψε νικητής, αφού το γκολ του Τροσάρντ στο 101’ βρήκε απάντηση από την Άντερλεχτ, με τον Μπρούνο ξανά, πέντε λεπτά αργότερα. Στη διαδικασία των πέναλτι, η Βέστερλο ήταν πιο ψύχραιμη, πιο εύστοχη και πανηγύρισε την είσοδό της στην οκτάδα του θεσμού, αφήνοντας περίλυπους τους αντιπάλους των «ερυθρολεύκων»!Πηγή: sport-fm.gr