Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2013

Προκρίθηκε η Μπάγερν, τραυματίστηκε ο Ρόμπεν!!

Η Μπάγερν μπορεί να πήρε την πρόκριση εκτός έδρας με την Άουγκσμπουργκ (2-0), αλλά έχασε τον Ρόμπεν. Πρόκριση για Άιντραχτ, Λεβερκούζεν και Βόλφσμπουργκ

Προκρίθηκε η Μπάγερν, τραυματίστηκε ο Ρόμπεν
Οι Βαυαροί προκρίθηκαν στα προημιτελικά του Κυπέλλου, ωστόσο ο Ρόμπεν, υπέστη τραυματισμό. Σε ένα ματς που άρχισε ιδανικά για τον ίδιο και την ομάδα του αφού σκόραρε στο 4ο λεπτό, στο 16ο ήρθε ο τραυματισμός του από τον αντίπαλο πορτιέρο, για ν’ αντικατασταθεί νωρίς-νωρίς και να πάει καρφί στο νοσοκομείο για εξετάσεις. Ο Τόμας Μίλερ που τον αντικατέστησε, έγραψε το 2-0 στο 78’.

Η Λεβερκούζεν με ένα γκολ του Τσαν στο 78ο λεπτό, πήρε την πρόκριση κόντρα στη Φράιμπουργκ. Ο Κρούσε έβαλε νωρίς μπροστά στο σκορ την ομάδα της ασπιρίνης, όμως ο Γκίντερ ισοφάρισε στο 19’, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για τη Φράιμπουργκ.

Ένα γκολ του Όλιτς στο 89ο λεπτό έδωσε την πρόκριση για την οκτάδα στη Βόλφσμπουργκ. Η Ίνγκολσταντ προηγήθηκε στο πρώτο μέρος, όμως ο Νάλντο στο 66’ και ο Κροάτης στο 89’ έδωσαν το εισιτήριο στους «Λύκους».

Ο Χοσέλου με τρία γκολ, καθάρισε την πρόκριση για την Άιντραχτ απέναντι στην Σαντχάουζεν. Στο 19’ και το 49’ με πέναλτι, έβαλε μπροστά την ομάδα της Φρανκφούρτης. Ένα δίλεπτο μπλακ-άουτ οδήγησε στην ισοφάριση, αλλά ο Κάντλετς στο 72ο και ο Ισπανός στις καθυστερήσεις αποκατέστησαν την τάξη με το 4-2.