Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2013

Τον «σκότωσε» η… πρώην!!

Η Έβερτον άλωσε το «Ολντ Τράφορντ» κερδίζοντας με 1-0 τη Μαν. Γιουνάιτεντ του… παλιόφιλου Ντέιβιντ Μόγες και την άφησε μακριά από την κορυφή. Νίκες για Άρσεναλ και Τσέλσι, σόου από Σουάρες.

Τον «σκότωσε» η… πρώην (video)
Στο -12 από την κορυφή της Premier League βρίσκεται η Μαν. Γιουνάιτεντ. Η Έβερτον πέρασε με 1-0 από το «Ολντ Τράφορντ» απέναντι στην ομάδα του μέχρι το καλοκαίρι προπονητή της, Ντέιβιντ Μόγες, χάρη σε γκολ του Οβιέδο στο 86ο λεπτό. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των «ζαχαρωτών» στην έδρα των πρωταθλητών για πρώτη φορά μετά από 21 χρόνια.

Η Άρσεναλ σκοράροντας στο δεύτερο λεπτό κάθε ημιχρόνου, με τον Μπέντνερ (2’) και τον Εζίλ (47’), επικράτησε 2-0 της Χαλ στο «Emirates» και διατηρήθηκε στο +4 από τη δεύτερη Τσέλσι, η οποία πέρασε με 4-3 από την έδρα της Σάντερλαντ με δύο γκολ του Εντέν Αζάρ. Ο Χάρης Μαυρίας ήταν εκτός αποστολής των «μαυρόγατων»

Σε προσωπικό του σόου μετέτρεψε το ματς της Λίβερπουλ με τη Νόριτς ο Λουίς Σουάρες πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ στο 5-1 των «κόκκινων» φτάνοντας τα 13 γκολ σε 9 εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

Η Τότεναμ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη συμπολίτισσα Φούλαμ, τελικά πήρε τη νίκη με 2-1. O Γιώργος Καραγκούνης ήταν βασικός, αλλά αντικαταστάθηκε στο 62' από τον Σίντγουελ.

Η Μάντσεστερ Σίτι με δύο γκολ του Γιάγια Τουρέ νίκησε 3-2 τη Γουέστ Μπρομ.

Η Σουόνσι επιβλήθηκε 3-0 της Νιούκαστλ, η Άστον Βίλα πέρασε με 3-2 από την έδρα της Σαουθάμπτον, ενώ Στόουκ και Κάρντιφ έμειναν στο 0-0.