Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2013

Επιστροφή στις γκέλες!!

Επέστρεψε στις γκέλες η Μπριζ και έχασε μεγάλη ευκαιρία να μείνει κοντά στην κορυφή της Jupiler League, μένοντας στο 2-2 με την Σαρλερουά στην 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Επιστροφή στις γκέλες
Πολύτιμους βαθμούς άφησε η Μπριζ στην έδρα της Σαρλερουά στην 19η αγωνιστική της Jupiler League.

Μπορεί να έχει αφήσει πίσω της το κακό πρόσωπο που έδειξε στις πρώτες αγωνιστικές, όμως επέστρεψε στις γκέλες μένοντας στο 2-2 στο σημερινό ματς.

Οι φιλοξενούμενοι… βιάστηκαν να προηγηθούν, αφού πήγαν στο ημίχρονο έχοντας προβάδισμα με 2-0 με γκολ των Σόμποτα (29’) και Λεστιέν (45+1’).

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο και με σκόρερ τους Πόλετ στο 60΄και Καγιά στο 69’ διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

Έτσι, πέρασαν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμοι με την Άντερλεχτ και την Ζούλτε Βάρεγκεμ που πήρε πολύτιμο τρίποντο κόντρα στην Λιρς με 3-0.