Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2013

Ψυχρολουσία στο «Ζερλάν»

Η Λιόν αιφνιδίασε την Μαρσέιγ και την κράτησε μακριά απ’ την τετράδα, χωρίς όμως να μένει κι αυτή απόλυτα ικανοποιημένη, μετά το μεταξύ τους 2-2 στην 18η αγωνιστική της Ligue 1.

Ψυχρολουσία στο «Ζερλάν» (video)
Την ευκαιρία να «αγγίξει» Ευρώπη έχασε η Μαρσέιγ, μένοντας στο 1-1 με την Λιόν στο ματς της 18ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν… αιφνιδιαστικά και με γκολ του Λακασέτ στο 17’ πήραν προβάδισμα στο σκορ, ενώ ο Γκομίς στο 44’ έκανε το 2-0.

Η Μαρσέιγ ανέβασε στροφές στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μειώνοντας με τον Ζινιάκ, ενώ στο 79’ ο Τοβέν χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας.

Κάτι που δεν την ικανοποιεί απόλυτα, αφού την κρατάει τρεις βαθμούς μακριά απ’ τις προνομιούχες «ευρωπαϊκές» θέσεις , ενώ ευχαριστημένη δεν έμεινε ούτε η Λιόν που συνεχίζει στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας.