Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2013

Ξανά στην κορυφή η Ατλέτικο!! (video)

Μόνο για λίγες ώρες χάρηκε την «μοναξιά» της η Μπαρτσελόνα. Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε 3-0 της Βαλένθια, πιάνοντας εκ νέου στην κορυφή τους Καταλανούς και η μάχη του τίτλου καλά κρατεί!

Ξανά στην κορυφή η Ατλέτικο! (video)
Αποφασισμένη να φτάσει μέχρι τέλους είναι φέτος η Ατλέτικο Μαδρίτης! Οι «ροχιμπλάνκος» έπαιξαν ως πραγματικοί διεκδικητές του πρωταθλήματος και παρά το γεγονός πως το παιχνίδι τους ήταν κακό στο πρώτο μέρος, στη συνέχεια ανέβασαν στροφές και έριξαν τριάρα στη Βαλένθια.

Οι Μαδριλένοι στις εξέδρες του «Βιθέντε Καλντερόν» φοβήθηκαν στα πρώτα 45 λεπτά μια πιθανή γκέλα που θα άφηνε την ομάδα του πίσω στην κούρσα του τίτλου. Και δικαίως, γιατί η ομάδα του Σιμεόνε ήταν μπλοκαρισμένη και δεν έπαιζε βάσει των στάνταρ της.

Στην επανάληψη, όμως, ήρθε η απόλυτη αλλαγή! Πίεση εξ' αρχής και σχεδόν μονότερμα τις νυχτερίδες, που είδαν στο 59' τον Ντιέγκο Κόστα να βρίσκει δίχτυα και να λύνει το... γόρδιο δεσμό για τους γηπεδούχους. Στο 63' ο Γκαρσία ουσιαστικά... καθάρισε την υπόθεση νίκη, διπλασιάζοντας τα τέρματα της Ατλέτικο, ενώ ο Ντιέγκο Κόστα βρήκε ξανά δίχτυα, με εκτέλεση πέναλτι στο 81' παίρνοντας το... αίμα του πίσω για το χαμένο λίγο νωρίτερα και φτάνοντας τα 17 γκολ στην Πριμέρα Ντιβιζιόν!

All Goals - Atletico Madrid 3-0 Valencia - 15... από video4all